Robotycy Igor Sławiński oraz Jakub Słabicki pod opieką p. Daniela Jabłońskiego wykonali dzisiaj swoją konsolę do gier na bazie podzespołów zakupionych w ramach Programu Działaj Lokalnie i konkursu grantowego Robotyka dla każdego II

Opis

Warsztaty w Świetlicy w Marcionowie jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i ich opiekunów.
Warsztaty z robotyki w Szkole Podstawowej w Krosnowicach - piątek, 10 listopada 2023 r. Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Robotyka dla każdego II”.
Robotycy KSP odwiedzili dziś Przedszkole Gminne w Bierkowicach. Roboty bardzo spodobały się dzieciom, chętnie uczestniczyli w zajęciach. W tajemnicy powiedziały, że napiszą list do Mikołaja, żeby takie roboty im przyniósł. Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Robotyka dla każdego II”.

Uczniowie naszej szkoły Łukasz Temich, Daniel Grzesik i Gabriel Kamiński zajęli II miejsce w regionalnym etapie III Ogólnopolskich zawodów projektowych Centrum Mistrzostwa Informatycznego i tym samym zapewnili sobie udział w finale Konkursu, który odbędzie się w dniach 20-21.05 w Łodzi. Zawody regionalne, do których zakwalifikowało się 6 drużyn z Dolnego Śląska i okolic, odbyły się na Politechnice Wrocławskiej. Zawodnicy mieli do rozwiązania 3 zadania, w których należało wykazać się umiejętnością programowania, konstruowania robotów i rozwiązywania problemów. To już drugi sukces robotyków z KSP pod opieką p. Daniela Jabłońskiego po ubiegłorocznym finale, w którym uczniowie zajęli VIII miejsce.