Opis

Warsztaty w Świetlicy w Marcionowie jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i ich opiekunów.
Warsztaty z robotyki w Szkole Podstawowej w Krosnowicach - piątek, 10 listopada 2023 r. Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Robotyka dla każdego II”.
Robotycy KSP odwiedzili dziś Przedszkole Gminne w Bierkowicach. Roboty bardzo spodobały się dzieciom, chętnie uczestniczyli w zajęciach. W tajemnicy powiedziały, że napiszą list do Mikołaja, żeby takie roboty im przyniósł. Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Robotyka dla każdego II”.

Uczniowie naszej szkoły Łukasz Temich, Daniel Grzesik i Gabriel Kamiński zajęli II miejsce w regionalnym etapie III Ogólnopolskich zawodów projektowych Centrum Mistrzostwa Informatycznego i tym samym zapewnili sobie udział w finale Konkursu, który odbędzie się w dniach 20-21.05 w Łodzi. Zawody regionalne, do których zakwalifikowało się 6 drużyn z Dolnego Śląska i okolic, odbyły się na Politechnice Wrocławskiej. Zawodnicy mieli do rozwiązania 3 zadania, w których należało wykazać się umiejętnością programowania, konstruowania robotów i rozwiązywania problemów. To już drugi sukces robotyków z KSP pod opieką p. Daniela Jabłońskiego po ubiegłorocznym finale, w którym uczniowie zajęli VIII miejsce.

Znamy już oficjalne wyniki etapu lokalnego III Ogólnopolskich zawodów projektowych Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Tym razem do etapu regionalnego, który odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej, awansowała drużyna w składzie: Łukasz Temich, Gabriel Kamiński i Daniel Grzesik, którzy pod opieką p. Daniela Jabłońskiego rozwiązali pięć zadań polegających na programowaniu robotów. Nasi uczniowie zdobyli podczas tego etapu 400 pkt. i pokonując siedem innych drużyn z województwa dolnośląskiego zapewnili sobie udział w kolejnym etapie zawodów, który odbędzie się już 14 kwietnia.