Miło mi poinformawać, że rozpoczęła się zerowa runda ligi algorytmicznej CMI. W LIDZE mogą rywalizować wszyscy uczniowie objęci projektem CMI, uczęszczający na kółka ogólne lub projektowe ale zachęcam również pozostałych do próby rozwiązania zadaniań konkursowych.

Runda 0* - zadanie

* zadania w tej rundzie nie nie są punktowane, mają jedynie na celu przetestowanie Waszych umiejętności zgłaszań rozwiązań w kolejnych rundac

LIGA odbywać się będzie w sześciu rundach, w trybie on-line.

Runda

czwartek, 11 maja 2023

środa, 24 maja 2023

wtorek, 30 maja 2023

Wielkie emocje, imponująca wiedza, nowinki ze świata technologicznego i zaciekła rywalizacja. Dokładnie takie były pierwsze ogólnopolskie Mistrzostwa IT, czyli ogólnopolski konkurs edukacyjny dla uczniów i studentów pozwalający podnieść swoją konkurencyjność na rynku pracy, zyskać nowe doświadczenie i wygrać wspaniałe nagrody. W zmaganiach wzięło udział aż 2201 zespołów z całej Polski, a najlepsi z najlepszych spotkali się podczas wielkiego finału na targach Poznań Game Arena.

Znamy już wyniki rundy półfinałowej I Ogólnopolskich Mistrzostw IT szkół ponadpodstawowych, które odbyły się w 30.09.2022r. Spośród pięciu drużyn reprezentujących naszą szkołę w dywizjach: Programista, Mechanik IT, Robotyka, Creative IT, Druk 3D oraz Cyberbezpieczeńswo, jednej z nich w składzie: Mateusz Sawicki i Joanna Hoffman, udało się zakwalifikować do finału konkursu!! Reprezentanci Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości zajęli w rundzie półfinałowej 5 miejsce, a o wygraną zawalczą 08.10 podczas Poznań Game Arena.

Prezentujemy składy drużyn KSP, którym udało się złamać hasło i tym samym zarejestrować do konkursu cybertron.edu.pl. Trzymamy kciuki za następny etap, który odbędzie się online w dniach 01.10 - 02.10 oraz wierzymy, że do konkursu zakwalifikują się jeszcze inne zespoły z naszej szkoły. Czas na rejestrację jest do 23.09.2022 do godziny 23:59:59.

Składy drużyn:

Szesnaście drużyn z całej Polski wyłonionych w eliminacjach lokalnych, a następnie podczas zawodów regionalnych na uczelniach partnerskich, rywalizowało na Politechnice Łódzkiej w Finale II Ogólnopolskich Zawodów Projektowych Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Leticia Llacua, Stanisław Cebulak, Dominik Dudzik oraz Grzegorz Listwan, która w dniach 11-12.06 zmagała się z zadaniem zaprogramowania robota mobilnego, który musiał jako pojazd autonomiczny pokonać wyznaczoną trasę oraz wykonać dodatkowe zadania przewidziane przez organizatorów konkursu.

– Rywalizacja była bardzo zacięta, w pierwszym dniu zawodów skupiliśmy się na odpowiednim skonstruowaniu i wstępnym zaprogramowaniu naszego robota – opowiada Stanisław. W takich chwilach liczy się każda minuta, a presja upływającego czasu wcale nie pomaga – dodaje.