Szesnaście drużyn z całej Polski wyłonionych w eliminacjach lokalnych, a następnie podczas zawodów regionalnych na uczelniach partnerskich, rywalizowało na Politechnice Łódzkiej w Finale II Ogólnopolskich Zawodów Projektowych Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Leticia Llacua, Stanisław Cebulak, Dominik Dudzik oraz Grzegorz Listwan, która w dniach 11-12.06 zmagała się z zadaniem zaprogramowania robota mobilnego, który musiał jako pojazd autonomiczny pokonać wyznaczoną trasę oraz wykonać dodatkowe zadania przewidziane przez organizatorów konkursu.

– Rywalizacja była bardzo zacięta, w pierwszym dniu zawodów skupiliśmy się na odpowiednim skonstruowaniu i wstępnym zaprogramowaniu naszego robota – opowiada Stanisław. W takich chwilach liczy się każda minuta, a presja upływającego czasu wcale nie pomaga – dodaje.

Kolejny już sukces odnotowali uczniowie kształcący sie w zawodzie technik programistaKłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości. Tym razem swoje umiejętności w programowaniu pokazała drużyna w składzie: Leticia Llacua, Stanisław Cebulak, Grzegorz Listwan oraz Dominik Dudzik, którzy pod opieką Pana Daniela Jabłońskiego zgłosili rozwiązanie do zadania przygotowanego przez Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Celem tegorocznych zmagań II Ogólnopolskich Zawodów Projektowych było zaprogramowanie robota z serii mBot jako robota dostawczego, który miał do pokonania trasę według określonych wytycznych.

22 kwietnia 2022 roku grupa uczniów Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości w składzie: Arkadiusz Zając, Mateusz Sawicki i Jakub Gwóźdź (wszyscy 2 klasa technik programista) pod opieką p. Daniela Jabłońskiego wzięła udział w drugiej rundzie III Ogólnopolskich Zawodów Algorytmicznych.

Konkurs miał miejsce w „Technopolis”, gmachu Politechniki Wrocławskiej, który pełni funkcję Centrum Dydaktyczno-Technologicznego oraz gdzie jednocześnie znajduje się Wydział Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej.

Aktualne zadania z ligii programowania
(termin nadesłania rozwiązań 20 kwietnia 2022 godz. 21.00):

3 Runda - Skarbce Franka Cenciaka (gnomy)

3 Runda - Król dzielnic (gremliny)

Gnomy (I klasa - szkoły ponadpodstawowe):

1 Runda - Tłumacz weżowego na nasze

2 Runda - Ile bije dzwon

Gremliny (II i starsze klasy - szkoły ponadpodstawowe):

1 Runda - Przeprawa przez cieśninę

2 Runda - Bajtockie Wieżowce

Prezentujemy Film z przejazdu zaprogramowanego robota w ramach zawodów projektowych Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Zespół uczniów, który pracował nad projektem: Leticia Llacua, Stanisław Cebulak, Grzegorz Listwan, Dominik Dudzik. Cała czwórka uczęszcza do klasy 1PTP (technik programista).