Kolejny już sukces odnotowali uczniowie kształcący sie w zawodzie technik programistaKłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości. Tym razem swoje umiejętności w programowaniu pokazała drużyna w składzie: Leticia Llacua, Stanisław Cebulak, Grzegorz Listwan oraz Dominik Dudzik, którzy pod opieką Pana Daniela Jabłońskiego zgłosili rozwiązanie do zadania przygotowanego przez Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Celem tegorocznych zmagań II Ogólnopolskich Zawodów Projektowych było zaprogramowanie robota z serii mBot jako robota dostawczego, który miał do pokonania trasę według określonych wytycznych.

Zadanie okazało się być dość sporym wyzwaniem zważywszy na fakt, że z okręgu podlegającemu uczelni partnerskiej tj. Politechnice Wrocławskiej poza naszą szkołą udało się to tylko jeszcze jednej grupie ze szkoły w Oławie. Włożony wysiłek się opłacił, gdyż nasz Team zakwalifikował się bezpośrednio do finału zawodów, które odbędą się na Politechnice Łódzkiej w dniach 11-12.06. W finale spotka się 17 najlepszych zespołów z całej Polski, które powalczą o miejsce na podium. Już teraz wiemy, że Koło informatyczne, na które uczęszczają między innymi wymienieni powyżej uczniowie otrzyma nagrodę za swój sukces. Budujący jest fakt, że nasza drużyna składa się wyłącznie z uczniów klasy pierwszej kształcących się we wspomnianym wcześniej zawodzie i przed nimi jeszcze nie jedno takie wyzwanie!!!