Wielkie emocje, imponująca wiedza, nowinki ze świata technologicznego i zaciekła rywalizacja. Dokładnie takie były pierwsze ogólnopolskie Mistrzostwa IT, czyli ogólnopolski konkurs edukacyjny dla uczniów i studentów pozwalający podnieść swoją konkurencyjność na rynku pracy, zyskać nowe doświadczenie i wygrać wspaniałe nagrody. W zmaganiach wzięło udział aż 2201 zespołów z całej Polski, a najlepsi z najlepszych spotkali się podczas wielkiego finału na targach Poznań Game Arena.

Naszą Szkołę reprezentowała drużyna w składzie Joanna Hoffman i Mateusz Sawicki, którzy jako jedna z dziesięciu drużyn z całej Polski zakwalifikowali się do finału Konkursu w kategorii szkół ponadpodstawowych w dywizji Cyberbezpieczeństwo. Zadania konkursowe dotyczyły przede wszystkim zagadnień związanych z kryptografią i miały charakter zarówno testów teoretycznych jak i zadań praktycznych. Po kilkugodzinnej rywalizacji zespołowej Mateusz i Asia ostatecznie otrzymali wyróżnienie i zostali nagrodzeni padami do gry na PC. Oczywiście nagrody nie są tak cenne jak wiedza i doświadczenie, które zdobyli biorąc udział w Mistrzostwach, a przy okazji mogli zobaczyć największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej.

DJ