14 października, jak każdego roku, obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Żeby to nie był dzień taki, jak wszystkie inne, zadbał nasz Mistrz Ceremonii – Pan Oleh Kapitan. Do udziału w okolicznościowym programie zaprosił naszych uczniów pochodzących i z Polski, i z Ukrainy. Były więc żartobliwe charakterystyki poszczególnych nauczycieli, wzruszająca muzyka grana na poprzecznym flecie, piosenki śpiewane w obu językach i piękny wiersz o Ukrainie, który należało słuchać sercem, wtedy tłumacz nie był potrzebny... Ale to jeszcze nie wszystko: na stole czekały prawdziwy barszcz ukraiński i palanyca – chleb pieczony tylko dla przyjaciół. A potem…

A potem była konferencja Rady Pedagogicznej, rozpoczęta od wręczenia przez Pana Rafała Hankusa Nagród Dyrektora Szkoły. Uhonorowane nią zostało liczne grono nauczycieli:

  1. Patrycja BABIK
  2. Andrzej BERNAT
  3. Daniel JABŁOŃSKI
  4. Oleh KAPITAN
  5. Agnieszka POSTAWA
  6. Katarzyna SAJEWICZ
  7. Iwona SUCHORZYŃSKA
  8. Joanna ZDANOWICZ
  9. Magdalena ZIÓŁKO

Następnie, w samo południe, rozpoczęło się spotkanie z byłymi pracownikami Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości. Planowane było już we wcześniejszych latach, ale obostrzenia związane z epidemią COVID – 19 je uniemożliwiły. W tym roku się udało. Sala 109 była pełna gości, ale naprawdę wszyscy byli przecież u siebie – w swojej Szkole.

Andrzej Niemiec – wicedyrektor KSP